ثمین

در اين هفته دوستمان محدثه خانم بيشترين هديه را براي وبلاگ خود ارسال نموده اند............ آتوسا خانم در طول زندگی این وبلاگ بيشترين هديه را به وبلاگ خودش ارسال نموده اند

در نگاه کسی که پرواز کردن نمی داند هر چه بيشتر اوج گيری حقير تر می شوی

starless.blogfa.com

/ 4 نظر / 4 بازدید
محمد صبا (دفتر سبز)

سلام محمد جان(از هند) ۱- من نخواسته ام بگویم چون دیگران که میلیاردها آدمند جوری دیگر فکر میکنند پس درست فکر میکنند. خوب دقت کن؛ دلیل نیست اما شاهدی است شک برانگیز. تا چه اندازه معقول است که از این جهان خلقت ما فقط راه هدایت را یافته ایم؟ آن هم مایی که آنقدر در گند و کثافت غرقیم که هیچ کس نمیتواند نجاتمان شود. ۲- من در مورد خوب یا بد بودن حجاب بحثی نکرده ام .من هم معتقدم حجاب امری اخلاقی است البته اگر حجاب را همان متانت و پاکی بدانیم. من گفته ام این امر اخلاقی را به ضرب چماق نمیتوان فراگیر کرد. خود شما هم گفته ای که پيامبر (ص) فرمودند: من دينم را با حسن خلق در زمين ترويج کردم. به نظر شما این برخوردهایی که با زنان میشود با اخلاق حسنه است؟!

محمد صبا (دفتر سبز)

۳- وقتی صحبت از عرف میکنیم این را باید در نظر داشته باشیم که عرف را فشار اجتماعی(بحثی که در جامعه شناسی مطرح است) کنترل میکند. عرف را پلیس کنترل نمیکند. ضمنا بد حجابی موجود کاملا عرفی است و بسیاری از مردم آن را قلبا پذیرفته اند.

محمد صبا (دفتر سبز)

۴.اینکه مردان با دیدن زنان تحریک میشوند را من تایید میکنم و گفته ام آستانه آن تغییر میکند اما نگفته ام از بین میرود. حتی چادر هم جلودار تحریک جنسی مردان را نیست. شما به شهر قم رفته ای؟؟ در آن شهر همه چادر به سر دارند و طرفه اینکه قمی ها میگویند جوانان قمی به همه زنهای محجبه (بدون اینکه طرف چه کاره است متلک پرانی میکنند) حرص و ولع عجیبی هم دارند. ۵. اینکه گفته اید: "حجاب باعث اطمينان خاطر ارامش خانواده . اعتماد محض دو طرفه خواهد شد. به شرط اينکه دخترها زود ازدواج کنند." نظر شما و من است چون با هویت مان سازگار است. هویت را نباید دست کم گرفت . برای برخی بی حجابی آرامش زاست چون با هویت آنان سازگارتر است. سوال این است که چون ما با حجاب آرامش پیدا میکنیم دیگران را هم باید مجبور به حجاب کنیم؟!

محمد صبا (دفتر سبز)

ضمنا محمد جان بهتر نيست جواب دوستان را در وبلاگ خودشان بدهيد؟ بينتان ديالوگ خوبی برقرار خواهد شد. البته اگر در وبلاگ من هم نظر بدهيد مشکلی نيست